Zyskaj rozgłos, znajdź swoją drogę... bądź właścicielem najlepszej firmy w sieci!

Przedstaw się!

Instalacje sprężonego powietrza - poradnik

Anna Nowak 2018-12-02 0 komentarzy
Instalacje sprężonego powietrza - poradnik

Projektując instalację sprężonego powietrza, należy zwrócić uwagę na mnóstwo czynników, które w ostatecznym rozrachunku przekładają się na żywotność instalacji, jej szczelność oraz wysokość ciśnienia dostarczanego powietrza. Na stronie instalacjaaluminiowa.pl znajdziecie Państwo wiele interesujących informacji i porad z tego zakresu.

Kluczowe informacje, które trzeba posiadać, dotyczą zapotrzebowania energetycznego. Dopiero znając takie parametry jak ilość, ciśnienie oraz szybkość zużywania powietrza, możliwe jest przejście do następnego etapu.

Należy pamiętać, że instalacja musi spełniać określone wymogi dotyczące bezpieczeństwa BHP, pożarowego, użytkowania oraz mieć wiedzę na temat możliwości nośnych budynku.

Dopiero mając niezbędne informacje, można skompletować wszystkie elementy wchodzące w skład instalacji:

  • rury,
  • sprężarkę,
  • zbiorniki ciśnieniowe i buforowe,
  • system oczyszczania powietrza,
  • odwadniacze.

Wybór odpowiednich materiałów oraz urządzeń powinien bazować na wcześniej ustalonych parametrach. I tak już na etapie wybierania rur, można wybrać aluminium, stal nierdzewną lub poliuretan, a także zróżnicowane sposoby ich łączenia. W zależności od docelowego ciśnienia w instalacji wybiera się taki materiał, który ma odpowiednie właściwości wytrzymałościowe.

Podobnie rzecz ma się ze sprężarką. Tryb oraz intensywność pracy przekłada się na konkretne rozwiązania technologiczne. Pozostałe wymienione elementy są równie ważne, ponieważ w znacznym stopniu decydują o wydajności całego systemu.

Zostaw komentarz